Dlaczego warto założyć bloga?

Codzienne prace domowe takie jak sprzątanie czy gotowanie mogą być bardzo uciążliwe. Nawet w przypadku osób, które kochają gotować taka rutyna może być zniechęcająca. Poświęcasz tym czynnościom dużą część swojego czasu, a one tego samego dnia zostają skonsumowane. I tak codziennie od nowa. Frustrującym może być fakt, że Twoja praca nie jest doceniana. Dla Twojej rodziny jest oczywiste, że obiad sam się zrobi. Niektóre osoby zajmujące się pracą domową często słyszą, że cały dzień siedzą w domu i nic nie robią. W tej grupie przeważają kobiety. Nawet gdy pracują do ich obowiązków należy także praca domowa. Takie są uwarunkowania kulturowe tego kraju i często ich praca nie jest doceniana, jest czymś oczywistym.

Taki stan rzeczy często zniechęca. Ale jeśli nie masz lub nie wyobrażasz sobie wyjścia z tej sytuacji możesz spróbować ją sobie uprzyjemnić. Załóż bloga i pisz o swojej pracy w domu. Oto kilka powodów dla których warto zacząć:

1. Po pierwsze: będziesz dokumentować swoją pracę. A pracujesz ciężko codziennie, więc Twój blog szybko przybierze pokaźne rozmiary. Sama się zdziwisz ile jesteś w stanie zrobić. Już nikt Ci nie zarzuci, że całymi dniami siedzisz przed telewizorem i nic nie robisz.

2. Po drugie: dzięki blogowaniu gotowanie może stać się przyjemniejsze. Będziesz mieć dodatkową motywację, żeby przyrządzać smaczne, ładne i różnorodne posiłki. Będziesz chciała dodawać coraz ciekawsze przepisy na swojego bloga, a skorzysta na tym cała Twoja rodzina.

3. Po trzecie: pisanie bloga umożliwi Ci zawarcie nowych znajomości. Możesz poznać nowe ciekawe osoby, które zajmują się tym samym co ty.

4. Po czwarte: po pewnym czasie regularnego blogowania zaczniesz zarabiać na swojej internetowej działalności pieniądze. A te zawsze się przydadzą.

5. Piąte: zyskasz poczucie satysfakcji ze swojej pracy i większą pewność siebie. To, że pracując w domu i robiąc coś ‚oczywistego’ możesz zarabiać jest powodem do dumy. I motywacją do dalszej pracy.

6. Szóste: pisząc bloga możesz zainspirować wiele osób, które będą korzystać z Twoich porad i wracać  na Twoją stronę. A to jeszcze jeden powód do satysfakcji.