Natychmiastowe zagęszczanie włosów domowymi sposobami

Włosy to jeden z najważniejszych atrybutów kobiecości, jednak coraz częściej także panowie przywiązują do swojej fryzury sporą wagę. Niestety – osoby obojga płci doświadczają dziś coraz powszechniej występujących problemów z włosami. Mowa o ich osłabieniu, matowieniu i nadmiernej łamliwości, wzmożonym wypadaniu. Skutkuje to zauważalnym przerzedzeniem fryzury i negatywnie wpływa nie tylko na wizerunek, ale także pewność siebie.

Dlaczego włosy ulegają przerzedzeniu?

Istnieje szereg czynników generujących nadmierne wypadanie włosów. Może to być niewłaściwa pielęgnacja i nadużywanie inwazyjnych zabiegów fryzjerskich, ale także niedobory pokarmowe czy stres. Bardzo częstą przyczyną są także choroby ogólnoustrojowe i zaburzenia hormonalne. Mowa chociażby o łysieniu androgenowym, czyli zbyt wysokim poziomie męskich hormonów płciowych. Łysienie to dotyczy i kobiet, i mężczyzn i prowadzić może do przerzedzenia lub całkowitej utraty włosów. Mężczyzn bardzo często dotyka także tzw. łysienie pospolite, czyli uwarunkowana genetycznie utrata włosów, która może rozpocząć się już około 20 – 30 roku życia i ma charakter nieodwracalny. Z kolei kobiety borykają się z łysieniem poporodowym, będącym kombinacją stresu, niedoborów pokarmowych oraz zaburzeń hormonalnych.

Jeśli utrata włosów ma charakter odwracalny, można skorzystać z różnorodnych metod leczenia. Bez względu na przyczyny utraty włosów, na efekty jakiejkolwiek kuracji trzeba poczekać – od kilku do nawet kilkunastu miesięcy. Można jednak zadbać o natychmiastową poprawę wizerunku, co ułatwi czas oczekiwania na przywrócenie dawnej fryzury.

Jak zagęścić włosy w kilka minut?

Rozwiązania umożliwiające szybkie i efektowne zagęszczenie fryzury mogą być traktowanie jako metody wykorzystywane jedynie na specjalne okazje, jak i codziennie. Jedną z metod na jednoczesne zagęszczenie i przedłużenie fryzury są treski fryzjerskie. Są to kosmyki naturalnych lub syntetycznych włosów przyczepione do klipsów, które doczepiane są do naturalnych włosów. Technik przyczepiania tresek jest więcej – łącznie z użyciem gorącego kleju. Niestety – jest to rozwiązanie dedykowane kobietom o włosach odpowiedniej długości, panowie nie skorzystają z tego rozwiązania. Ponadto takie rozwiązanie może uszkadzać włosy w miejscu przyczepu. Jeśli osłabione włosy dodatkowo zostaną uszkodzone u nasady, może to generować ich wykruszanie się i dalsze przerzedzanie fryzury. A przecież nie o to chodzi, prawda?

Obecnie najszybszą metodą zagęszczania włosów o każdej długości i w każdym odcieniu jest użycie innowacyjnych włókien zagęszczających włosy. Zalety tej metody zagęszczania przerzedzonej fryzury to:

– natychmiastowy efekt

– całkowite bezpieczeństwo stosowania

– możliwość dopasowania do wielu odcieni włosów

– odporność na warunki pogodowe

– nienaganny efekt estetyczny

Aby zawsze móc cieszyć się doskonale wyglądającą, gęstą fryzurą, wybrać należy włókna wykonane z wykorzystaniem najnowszych technologii – takie jak włókna do włosów DrHair. Są to włókna keratynowe o nanowymiarach, które doskonale scalają się z macierzą włosa dając natychmiastowy efekt jego pogrubienia. Produkt jest przebadany dermatologicznie, nie powoduje podrażnień ani nie uszkadza struktury włosa. Można go stosować codziennie, a aplikacja polega na rozpyleniu preparatu na włosach. Tylko tyle wystarczy, aby przywrócić fryzurze nienaganny wygląd a sobie – pewność, że nikt nie zauważy przerzedzenia włosów.