W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się wynajem pomieszczeń biurowych, które… jeszcze nie powstały! O co tu chodzi? Często jesteśmy świadkami jak np. w naszym mieście powstaje w pobliżu jakiś nowy budynek, bliżej się tym nie interesując. A szkoda, bo coraz częstszą – prowadzoną również przez firmy praktyką jest budowanie nieruchomości od podstaw by później jej pomieszczenia wynajmować innym podmiotom.

Warto zatem będąc świadkiem budowy jakiegoś większego kompleksu dowiedzieć się wcześniej o możliwość wynajęcia w nim pomieszczeń biurowych. W serwisach ogłoszeniowych czasem pojawiają się takie oferty z zastrzeżeniem, że to oferta dotycząca inwestycji będącej w trakcie realizacji. Takie rozwiązanie jest dobre dla osób/firm którym nie zależy na czasie a patrzą bardziej perspektywicznie, wybiegając już na tak wczesnym etapie w przyszłość.

Taka rezerwacja choć niesie znamiona pewnego ryzyka może w gruncie rzeczy okazać się strzałem w dziesiątkę zatem warto przynajmniej rozważyć możliwość tego typu wynajmu biura z wyprzedzeniem…