Wiele młodych kobiet po ślubie decyduje się na zmianę nazwiska. Małżeństwo to wielka zmiana i ogromna odpowiedzialność, ale czy w świetle numerologicznej tożsamości jest to dobre rozwiązanie? 

Każdy człowiek wraz z narodzinami otrzymuje imię i nazwisko rodziców. Wówczas determinują się jego numery i ich znaczenie, co ma konsekwencję z całym późniejszym życiu. Nie bez powodu mówi się o tożsamości numerologicznej, bowiem tą ma się jedną na całe życie. Ale co się dzieję z tożsamością kobiety po ślubie?

W kulturze zachodniej nieodłącznym elementem zawarcia małżeństwa jest przyjęcie przez żonę nazwiska męża. Część kobiet decyduje się na pozostawienie dwóch członów nazwiska, ale prawie żadna nie pozostawia swojego nazwiska panieńskiego.

Według większości numerologów to poważny błąd. W klasycznej interpretacji przyjęcie nazwiska męża oznacza przynależność do niego. Niektórzy eksperci w dziedzinie numerologii uważają nawet, że to oznacza utratę części siebie. Z drugiej strony jest to zgodne z ideą ciągłej zmiany i rozpoczęcia nowego życia przy boku męża, ale mimo to numerolodzy uważają, że to nie jest wystarczający powód by wyzbywać się tożsamości. Okazuje się bowiem, że działanie przodków męża może przechodzić na żonę przez co z własnej, niezawinionej winy może ona odczuwać negatywne efekty zmiany.

Zatem rodzi się pytanie czy warto ryzykować? Czy miłość i kultura jest warta takiego poświęcenia? Może bezpieczniej jest pozostać przy swojej dotychczasowej tożsamości co wcale nie wyklucza szczęśliwego związku małżeńskiego – jedynie bez zmiany danych osobowych.