Jednym z głównych powodów, dla których skóra jest szorstka jest trądzik. Pozbycie się trądziku może przyczynić się do poprawy tekstury Twojej skóry, a często jest to możliwe przy użyciu dobrych technik oczyszczania i specjalne zabiegi, takie jak nadtlenek benzoilu i kwas alfa-hydroksylowych. Jednakże, jeśli twoja skóra wydaje się nie reagować na te zabiegi po kilku tygodniach, to może trzeba zobaczyć dermatolog. Dermatolog może zaproponować zabiegi lecznicze na trądzik i blizny potrądzikowe, które pomogą Ci uzyskać gładką skórę, że pragnienie.

Myj twarz dwa razy dziennie. Utrzymanie twarzy clean jest najlepszym sposobem, aby upewnić się, że twoja twarz jest wolna od wyprysków i innych niedoskonałości. Umyj twarz raz rano i raz w nocy, jak każdej chwili twoja twarz jest spocony.
Na przykład, że jest to dobry pomysł, aby umyć twarz po treningu lub po robiłeś pracy fizycznej.

Zwilż twarz letnią wodą, aby rozpocząć. Można po prostu pochylić się umywalka i splash niektórych letniej wody na twarzy. Użyj swoich palców, aby zastosować delikatny środek do mycia. Jest to najlepiej umyj twarz z łagodnym środkiem czyszczącym. Nałożyć niewielką ilość środka czyszczącego do rąk i używać rąk i palców do masażu mycia w skórę.
Upewnij się, że zamykasz oczy, aby uniknąć mycia w nich.

Jeśli wolisz używać szmatki, należy delikatnie bawełnianą ściereczkę do masażu mycia w skórę. Należy unikać szorowania, ponieważ może podrażniać skórę.
Spłucz letnią wodą. Po zakończeniu stosowania środka czyszczącego, splash niektórych letniej wody na twarz, aby przepłukać ją. Czy to kilka razy, aby upewnić się, że całkowicie spłukane do mycia.

Można również użyć czystej ściereczki do mycia w celu usunięcia środka czyszczącego. Wystarczy unikać pocierania i szorowania z tkaniną. Zamiast stosować wilgotnej ściereczki do twarzy i delikatnie wytrzeć mycia. Po przepłukać cały mycia off twarzy, należy użyć czystego, suchego ręcznika do pat twarz suchym. Nie trzeć ręcznikiem na twarzy, bo może to podrażnić skórę.