Liczba wibracji ścieżki życiowej to jeden z kluczowych numerów w numerologii. Obliczanie tej liczby jest niezwykle przydatne i może to zrobić każdy. Wystarczy znać datę urodzenia osoby, dla której ją obliczamy. 

Liczba wibracji ścieżki życiowej jest niczym innym jak wynikiem dodawania trzech składowych daty urodzenia. Aby ją otrzymać należy dodać do siebie cyfry dnia, miesiąca i roku, a następnie (w razie konieczności) wynik zredukować do jednej cyfry. W ten sposób łatwo otrzymamy liczbę wibracji ścieżki życiowej. Spójrzmy jak to wygląda na przykładzie:

Data urodzenia: 17-09-1976

Na pierwszy ogień idzie dzień: 1+7=8

Następnie obliczamy miesiąc: 0+9=9

A potem rok: 1+9+7+6=21 -> 2+1=3

W ten sposób otrzymaliśmy trzy cyfry. Teraz należy je dodać i zredukować i dzięki temu otrzymamy liczbę wibracji ścieżki życiowej. 8+9+3=20 -> 2+0=2

Otrzymany wynik 2 to jedna z 9 możliwości. Każda cyfra opisuje inną ścieżkę życia, a podana wyżej metodą jest JEDYNĄ prawidłową metodą. Ścieżka życia to jeden pełny cykl – od narodzin aż do śmierci dlatego tak ważne jest obliczenie prawidłowej wartości. Niektóre metody mogą dawać prawidłowe wyniki, ale nie we wszystkich przypadkach tak będzie. Ponadto w numerologii ważny jest również powód powstawania wartości i zawsze należy mieć to na uwadze.