Regularnie czyść swój dom. Jedynym powodem, karaluchy są obecne w domu jest fakt, że mają stały dostęp do żywności. Resztki żywności, które są pod kanapę lub na podłodze, przyczyniając się do inwazji karaluchów. Jeśli wyeliminować okruchy jedzenia i plamy z rozlanych napojów, wyeliminować karalucha źródło pożywienia.

Oczyść swoje szafki, szczelnie zamknąć wszystkie pojemniki z jedzeniem i upewnić się, że wszystkie powierzchnie są czyste. Jeżeli nie można nosić plamki napoju, na powierzchni tworzy się warstwę cukru. Karaluchy znacznie przyciąga cukru. Wymieszać cukier i kwas borowy w równych proporcjach.

Kwas borowy można kupić w większości aptek i sklepów z artykułami chemicznymi. Kwas borowy zabija karaluchy i jest całkowicie bezpieczny dla ludzi i zwierząt. Zwykle dostępne w postaci proszku i można je kupić w rozsądnej cenie. Istnieje wiele środków domu do zwalczania karaluchów, a to naprawdę jest skuteczny. Umieść mieszaninę cukru i kwasu borowego w miejscach gdzie nie będzie zauważalne. Karaluchy lubią być pod lodówką, urządzeń gospodarstwa domowego i ciemnych szafek. Gdy karaluchy będą jeść cukier, kwas borowy trzymać nogi. Karaluchy wezmę go do gniazda, które, miejmy nadzieję, także zabijają inne zwierzęta.. Kwas borowy jest jednym z najlepszych naturalnych sposobów, aby zabić karaluchy. Wiele firm jako składnik swoich owadobójczych.