Korektor pod oczy jest niezastąpionym kosmetykiem dla osób mających widoczne cienie pod oczami. Jest również przydatny dla osób nie posiadających wyraźnych niedoskonałości, ale chcących rozświetlić i rozjaśnić okolice wokół oczu. Korektory pod oczy występują w różnych konsystencjach od formy płynnej po postać gęstego musu. Wybierając korektor pamiętajmy, że powinien on wyglądać na skórze w okolicy oczu jak najbardziej naturalnie. Nie powinien również bardzo przesuszać skóry.

Dobrze gdy ma właściwości nawilżające. Nie powinien się ważyć ani znacząco zbierać w załamaniach skóry i zmarszczkach mimicznych. W zależności od stanu naszej skóry wybierzmy produkt lekko bądź bardzo kryjący. Dobrze gdy kosmetyk tego typu posiada jednocześnie właściwości rozświetlające. Co do wyboru kolorystyki – korektor powinien być w tej samej tonacji co podkład, jednak o jeden lub dwa tony jaśniejszy. Jeżeli nasz podkład jest zdecydowanie w żółtej tonacji nie wybierajmy korektora w tonacji różowej i na odwrót. Korektor powinien być trwały i po przypudrowaniu utrzymywać się na skórze cały dzień.

Warto zadbać o prawidłowy dobór kolorystyczny korektorów pod oczy. Choć mogą one przynieść fantastyczne efekty, jeżeli będą odcinały się od reszty twarzy, otrzymamy efekt komiczny. Dobre korektory pod oczy znajdziemy na wszystkich półkach cenowych. Przed zakupem warto sprawdzić skład i ewentualne właściwości pielęgnujące kosmetyku. W przypadku produktów, które mają kontakt z oczami bardzo ważne jest przestrzeganie daty ważności.