Każdy nawet największy inwestor giełdowy zaczynający od początku swoją karierę inwestora giełdowego musi uczynić ten pierwszy krok a więc założyć konto maklerskie. Konto maklerskie jest niezbędne do gry na giełdzie gdyż to właśnie makler jest swego rodzaju pośrednikiem między rzeszą inwestorów indywidualnych oraz rynkiem (tak na prawdę programów komputerowych które za nas dokonują transakcji) oraz informują nas o aktualnych cenach rynkowych – a więc cenie równowagi rynkowej.

W dzisiejszych czasach gdzie praktycznie cała giełda jest w pełni zautomatyzowana jest właściwie bardzo łatwo zacząć grę na giełdzie papierów wartościowych. Jeśli mamy konto bankowe a nasz bank posiada swoje własne biuro maklerskie to praktycznie kilkoma kliknięciamy myszki (jeśli używamy komputera – bo tak na prawdę aby grać na giełdzie możemy używać dowolnego urządzenia podłączonego do internetu) możemy założyć swoje konto maklerskie – gdyż nasza tożsamość jest już w pełni zweryfikowana w momencie gdy zakładaliśmy konto bankowe. Na sam początek nowy inwestor ma możliwość skorzystania z konta demo. Konto demo to konto na które otrzymujemy wirtualne pieniądze a cała reszta czyli panel zarządzania oraz ceny akcji które możemy kupować oraz sprzedawać są dokładnie takie same jak ma to miejsce na prawdziwym koncie maklerskim gdzie gramy już za prawdziwe pieniądze.

Dzięki kontu demo możemy zbudować swój własny koszyk inwestycyjny oraz poczuć się jak prawdziwi inwestorzy giełdowi kupując i sprzedając akcje. Świętując sukcesy oraz porażki. Tego typu konto pozwoli nam zweryfikować swoją wiedzę którą nabyliśmy na przykład dzięki dosyć bogatej literaturze giełdowej oraz co warto w tym momencie zareklamować Szkole Giełdowej. Szkoła Giełdowa jest miejscem w którym możemy nabyć wiedzę niezbędną do inwestowania na gdziełdzie – prowadzona jest ona przez Giełdę Papierów Wartościować a uczyć tam możemy się na różnych poziomach zaawansowania swojej wiedzy. Konto demo będzie świetnym dopełnieniem zdobytej wcześniej wiedzy oraz miejscem gdzie na pewno nabierzemy pewnego doświadczenia inwestorskiego oraz ogłady – która na giełdzie jest niezwykle potrzebna podobnie jak cierpliwość. Dzięki namacalnym efektom gdy na koncie demo będziemy również wiedzieli jak blisko jesteśmy naszego pierwszego celu a więc momentu w którym będziemy gotowi do inwestowania prawdziwej gotówki na Giełdzie Papierów Wartościowych.