Obserwując natężenie zjawiska wynajmu lokali z przeznaczeniem pod prowadzenie działalności gospodarczej nie trudno zgadnąć, iż z każdym rokiem jego poziom znacznie wzrasta. Konkurencja na rynku pod tym względem – ilości podmiotów chcących wynająć w stosunku do ilości ofert wynajmu jest już tak duża, że możemy już mówić o zjawisku, w którym popyt zaczynia gonić (a w niektórych przypadkach nawet przeganiać) podaż.

Znaczy to mniej więcej tyle, że coraz trudniej jest znaleźć ciekawą ofertę z pożądanej kategorii czy lokalizacji bowiem coraz więcej chętnych przypada na każdą pojedynczą sztukę, a zatem by mieć możliwość z niej skorzystać trzeba wykazać się nie lada czujnością i po prostu ubiec potencjalną konkurencję zanim ktoś ubiegnie nas… Ze swego rodzaju wyścigiem będziemy mieć do czynienia niestety prawdopodobnie coraz częściej bowiem poziom inwestycji w nowe budynki nie jest w stanie zaspokoić w pełni potrzeb wszystkich potencjalnych przedsiębiorców, którzy byliby zainteresowani wynajmem.

Dlatego trzeba mieć rękę na pulsie i śledzić sytuację w serwisach ogłoszeniowych by móc w odpowiednim czasie zareagować gdy pojawi się ciekawa oferta w interesującej lokalizacji.