Reima jest jedną z największych i najbardziej znanych marek odzieży funkcjonalnej dla dzieci. Produkuje ubrania dla noworodków, jak i nastolatków do 16. roku życia. Są trwałe, solidne, modne i wytrzymałe. Nadają się do noszenia zimą, przy niskich temperaturach, a także latem. Dlaczego warto wybrać odzież tej właśnie firmy dla swojej pociechy?

Działalność firmy Reima

Już od połowy lat 40. XX wieku, dokładnie od 1944 roku na rynku europejskim funkcjonuje marka Reima, która została założona w Finlandii. Reima zatrudnia w swoim rodzimym kraju około 120 pracowników. W sumie ma około 300 pracowników. W 2016 roku sprzedaż netto odzieży tej marki osiągnęła poziom około 85 mln euro. Obecnie 80 proc. sprzedaży generują rynki zagraniczne z ponad 70 krajów na trzech kontynentach: w Europie, Azji i w Ameryce Północnej. Największym rynkiem dla Reima jest Rosja, a następnie Finlandia, Norwegia i Szwecja. Jest to całkowicie uzasadnione z uwagi na fakt, że dużą grupę w asortymencie produktów odzieżowych dla dzieci marki Reima zajmują kurtki, spodnie i bluzy termiczne, chroniące przed chłodem i wilgocią. Właśnie w tych krajach zimy potrafią być srogie, a dzieci dla zabawy na śniegu i świeżym powietrzu potrzebują odpowiedniej odzieży. Firma Reima jest w stanie ją kompleksowo zapewnić.

Szerokość asortymentu

W kolekcji marki Reima można znaleźć różnego rodzaju ubrania, nawet te przeznaczone do wyprawki dla noworodków. W ofercie znajdują się ubrania dla młodszych i starszych dzieci. Wśród nich można znaleźć między innymi:
• ubranka przeznaczone dla niemowląt – rozmiar od 50 do 80 cm,
• ubrania dla maluchów – rozmiar od 74 do 104 cm,
• ubrania dla dzieci – rozmiar od 104-140 cm,
• ubrania dla młodzieży – rozmiar od 128 do 164 cm.

Nieco inne pozycje asortymentowe znajdziemy bez wątpienia w ofercie dla niemowląt, a inne dla dzieci starszych i nastolatków. Ubranka dla najmniejszych klientów obejmują takie elementy garderoby jak: body, t-shirty, spodenki, śpiochy, bluzy z polaru, spodnie polarowe, kombinezony z polaru, kurtki, spodnie, kombinezony i zestawy, akcesoria: czapki, rękawiczki niedrapki, rajstopy, jak i szeroki wybór obuwia. Dla dzieci starszych, przedszkolaków, uczniów i nastolatków Reima oferuje ubrania z kategorii odzież wierzchnia, w tym kurtki, spodnie, kombinezony i zestawy, ubrania tzw. warstwy pośredniej – bluzy, spodnie i kombinezony z polaru, odzież – sukienki, t-shirty, bluzy, spodnie i overalls, jak i akcesoria oraz obuwie.

Wyznaczniki jakości

Od początku swojego powstania marka Reima skupia się na projektowaniu i produkcji odzieży funkcyjnej dla dzieci, która zapewni naszym pociechom swobodę zabawy na zewnątrz przy każdej pogodzie. Niezależnie od tego, czy jest mroźno i sypie śnieg, albo wręcz przeciwnie – żar leje się z nieba, dzieci chcą się bawić na świeżym powietrzu. Jeśli tylko właściwie dobierzemy dla nich ubrania, to jak najbardziej mogą to zrobić.
Fińska marka Reima produkuje najbardziej niezawodne, praktyczne, odporne na zniszczenie ubrania dla dzieci, które sprawdzają się nawet przez kilka lat u kolejnych dzieci. Można więc wykorzystywać je w rodzinie dla następnych pociech i w ten sposób oszczędzać na zakupie tego typu produktów.

Asortyment firmy Reima, niezależnie od tego, czy jest to odzież, obuwie czy akcesoria, spełnia najostrzejsze wymogi najmłodszych klientów i ich rodziców w zakresie jakości i funkcjonalności.
Ubrania Reima szyte są z materiałów ReimaProof, które pozwalają skórze oddychać, dzięki czemu wilgoć jest odprowadzana szybko na zewnątrz, a z drugiej strony nie przepuszczają wody, zimno czy wiatru. Materiał ten jest odporny na zniszczenie i przetarcia. Styliści marki Reima dbają z kolei o to, aby ubrania marki były estetyczne, a ich design podążał za duchem czasu.