We wszystkich miastach w Polsce powstają nowe galerie handlowe gdzie można znaleźć markowe ubrania z zagranicznych kolekcji. Jednak jak się okazuje ubrania te są za drogie na kieszeń przeciętnego Kowalskiego, dlatego dobrą alternatywą dla nich są sklepy z odzieżą używaną. Często w takich sklepach można znaleźć dobre markowe ubrania w bardzo dobrym stanie, a co najważniejsze za bardzo niską cenę a przy odrobinie szczęścia możemy je zakupić za je przysłowiową złotówkę.

W największych miastach w Polsce second handy (angielska nazwa sklepów z używaną odzieżą) są na każdym kroku i jak się okazuje mimo światowego kryzysu i podwyżek cenowych jest to jedna z najprężniej rozwijających się sektorów rynku w Polsce. Odpowiedź jest bardzo prosta – wszystko co dotyczy ubrania, dodatków do ubrań czy drobnego wyposażenia domu. Oprócz samych ubrań będą to: buty, nosidełka dla dzieci, pluszaki, paski, biustonosze, firanki, pościele często też można spotkać się z kosmetykami czy ozdobami do włosów. Jak się okazuje w sklepach z tanią odzieżą można ubrać całą swoją rodzinę a także wyposażyć całe mieszkanie. Niestety popularność second hadów doprowadziła do tego, że często najbardziej zainteresowane osoby stoją przed drzwiami lokalu już godzinę przed otwarciem. Natomiast godzina otwarcia sklepu jest początkiem walki o każde wartościowe ubranie.

Często osoby, którym szczególnie zależy na znalezieniu najlepszych okazji nie działają w pojedynkę, chodzą całymi grupami dzięki czemu mogą w każdej strefie sklepu wyszukiwać interesujących ich przedmiotów. Okazało się że podczas tego typu zakupów można nawiązać interesujące znajomości a początkiem tego są na przykład wymiany znalezionymi przedmiotami z innymi osobami noszącymi akurat pasujący rozmiar. Wielu socjologów uważa że tak samo jak zakupy w galeriach handlowych tak samo jak w sklepach w używaną odzieżą mogą uzależnić. Większości z nas wydaje się że może zaoszczędzić sporo pieniędzy na kupowaniu tam ubrań dla swojej rodziny. Jest to prawdą jednak pod warunkiem że zakupy w takich sklepach będziemy robić z rozwagą tzn. jeśli będziemy kupować tylko to co nam jest faktycznie potrzebne. Natomiast jeśli będziemy chodzić codziennie i kupować ubrania tylko dlatego że udało nam się coś „zdobyć” możemy wpaść w pułapkę i uzależnienie od robienia zakupów.

Często też dla lepszego samopoczucia będziemy tam robić zakupy lub chodzić tylko po to żeby nie ominęły nas „specjalne okazje”. Tego typu zakupy powinniśmy każde zakupione ubranie dobrze przemyśleć bo często też okazuje się że przychodzimy do domu z koleją bluzką, która jest łudząco podobna do tych, które mamy w naszej szafie.