W dzisiejszym świecie Internet stał się jednym z najważniejszych i najskuteczniejszych narzędzi marketingowych. Trudno wyobrazić sobie dobrze prosperującą firmę, nie reklamującą się w sieci. Marketing internetowy to wciąż dziedzina nie do końca zbadana i odkryta. Wciąż powstają nowe trendy, zwiększające skuteczność reklam. Jednym z takich trendów jest Video Seeding.

Czym właściwie jest Video Seeding? Najprościej mówiąc, jest to taka forma dystrybucji i upowszechniania reklamy, aby w zamierzeniu dotarła ona nie do przypadkowych odbiorców, ale do grupy osób, które rzeczywiście są zainteresowane przedmiotem reklamy. Osoby wyświetlające reklamę mają być potencjalnymi klientami, którzy obejrzą reklamę z własnej woli i z dużym prawdopodobieństwem skorzystają z naszej usługi, albo chociaż udostępnią informację o niej dalej. Video Seeding często nazywany jest też Viral Seeding z racji szybkiego rozprzestrzeniania się w sieci. Im więcej osób zobaczy reklamę, tym większe jest prawdopodobieństwo, że rozszerzy się ona na szerszy zasięg. We współczesnym świecie niemal każdy posiada swój profil Facebooku czy Twiterze. Są to serwisy społecznościowe, stanowiące niezwykle potencjalne źródło promocji. Równie skutecznym sposobem jest reklama na YouTube. Taka reklama trwa nawet przez kilka lat, wciąż generując nowe wyświetlenia i zwiększając prawdopodobieństwo skorzystania z naszych usług.

W ostatnim czasie bardzo popularne stało się określenie reklama natywna. Czym jest i na czym polega taka reklama? Otóż, reklama natywna to reklama jak najbardziej naturalna. Najprostszym przykładem reklamy natywnej jest standardowy wpis na blogu opowiadający jakąś historię z życia, z którą potencjalny odbiorca może się w jakimś stopniu utożsamić. W treść wpisu sprytnie wpleciony jest element reklamy jakiegoś produktu, który w połączeniu z oprawą graficzną, zdjęciami stanowi spójną całość, która jest w stanie zainteresować odbiorcę.

Jak wiadomo, przypadkowe wyświetlenia reklamy prawie na pewno nie wygenerują żadnych zysków. Poza tym wiele reklam jest w jakiś sposób przymusowa, na przykład, kiedy występują one przed jakimś innym materiałem i nie jest możliwe ich pominięcie. Takie kliknięcia czy wyświetlenia nie mają znaczenia marketingowego, a co więcej, nierzadko płaci się za każde z nich, bez względu na to, czy przyniosą jakiekolwiek korzyści, czy też nie. Video Seeding prowadzi do dotarcia z reklamą do grupy osób, które rzeczywiście są tematem zainteresowane. Filmy udostępniane są w różnych miejscach w sieci, co sprawia, że istnieje większa szansa na zdobycie wielu klientów. Najczęstszym środowiskiem reklamy natywnej jest oczywiście Facebook, a także inne serwisy, takie jak Youtube czy blogi tematyczne. Ma postać tekstu, ale równie dobrze może mieć postać grafiki czy filmu wideo.

Reklama natywna jest znacznie skuteczniejsza od zwykłej reklamy. Wielu z nas jest uprzedzona do zwykłych reklam, głównie ze względu na to, że wokół jest ich po prostu zbyt dużo. Reklamy natywne są bliższe każdemu z nas, poza tym są podawane w takiej formie, że każdy jest w stanie je przyjąć. Wtedy istnieje większe prawdopodobieństwo, że reklama przyniesie realne zyski i podniesie pozycję naszej firmy.

Jakub Werelich Media Click

ul. Aleksandra Ostrowskiego 30
53-238 Wrocław
Tel. 71 757 58 15
Tel. kom. 601 774 553
Dalsze informacje na mediaclick.pl.