Prowincja Negros Occidental słynie z rozległych połaci trzciny cukrowej, wielowiekowej hacjendy i rezydencje bogatych baronów cukrowych i jej spektakularne plaże i inne cuda przyrody. Jeśli tam krewnych, można chyba poprosić ich, aby doprowadzić Cię do najlepszych miejsc do nurkowania i plaże tam. Ale jeśli jest to twój pierwszy raz odwiedzić miejsce, upewnij się zatrudnić doświadczonego przewodnik turystyczny.  Aby dać wyobrażenie o tym, gdzie iść, oto okiem na najlepszych wypady plaży w Negros Occidental.

Nabulao Beach Resort

Jeśli chcesz odpocząć w nadmorskim kurorcie w którym znajduje się starodawnym stylu hiszpańskim domki i struktur, a otoczony jest ogromnym naturalnym pięknem, a następnie udać się do Nabulao Beach Resort w Barangay Talacagay, w miejscowości Hinoba-an. Według ludzi, którzy byli tam wiele razy wcześniej, ośrodek oferuje wyważoną mieszankę rodzaju – jest jeszcze oswojony dziki, silny jeszcze subtelne.

Tutaj można wygrzewać się w słońcu, i słuchać pluskanie fal. Można również wybrać się popływać w basenie lub na plaży, jazda na bananie lub skuter wodny i przejść zwiedzaniem wyspy. Można tutaj ukoić zmęczone mięśnie, a później można udać się do jacuzzi…