Zwiększająca się ilość turystów w miejsce urlopu nad Bałtykiem woli wybrać wycieczkę w jakimś egzotycznym kraju, gdzie mamy zagwarantowaną ciepłą, bezdeszczową aurę. Taki wyjazd jeszcze niedawno wykupić można było tylko w jednym z oddziałów turystycznej agencji, gdzie trzeba było spędzić czasem i wiele godzin wertując propozycje i szukając czegoś ciekawego. Od kilku lat bardzo przydatny w poszukiwaniu wyjazdów wakacyjnych jest internet. W nim działają tak strony biur turystycznych, ale także serwisy porównujące publikujące wycieczki z różnych turystycznych serwisów.

Przez duże możliwości porównywania i szukania propozycji tego typu portale niezwykle mogą się przydać turystom, dając możliwość na sprawdzanie znacznie większych ilości propozycji znacznie szybciej. Najlepiej znajdziemy je podając w oknie wyszukiwarki frazę all inclusive, dostając na liście wyników odnośniki do dużych portali turystycznych. Lecz przemysł turystyczny to nie jedynie zaplanowane wycieczki z biurem podróży. Sporo ludzi samemu zaczyna planować swoje wyjazdy, nie ograniczając się do tylko jednego miejsca. I dla takich właśnie wczasowiczów turystyczne agencje posiadają również w swoich propozycjach autokarowe i lotnicze bilety. Osoby takie pragną dotrzeć do danego miejsca i powrócić za pewien czas, a wszystkim innym same się już zajmują.

Analogicznie jak przy gotowych wyjazdach najkorzystniej będzie użyć przy tym wyszukiwarki internetowej. Wpisując frazy bilety autobusowe albo tanie loty także dostaniemy spis stron które dają sposobność zrobienia rezerwacji biletu. A później jedynie nam zostanie zrobić przelew za zakup, zapakować walizkę i udać się na wakacje.