W dzisiejszych czasach internet obecny jest w zasadzie w każdym mieszkaniu czy biurze. Jeśli chodzi o mieszkania sprawa nie jest skomplikowana, przeważnie dochodzi do niego jeden przewód, jaki jest następnie przyłączany do laptopa czy komputera.

Lecz w firmach sprzętu znajduje się przeważnie sporo więcej, instalowane są także inne sprzęty, tak więc niezbędne zaczyna być właściwe zaprojektowanie instalacji. Najlepszą metodą będzie znalezienie zamykanego pokoju na małą serwerownię, w jakiej znajdować się będą wszystkie potrzebne sprzęty. Serwerownia taka to główne miejsce w komputerowej sieci, do niej doprowadzony jest sygnał internetu od dostawcy i z serwerowni odchodzi całe okablowanie. Do realizacji sieci firmowej potrzebne będzie wiele najróżniejszych akcesoriów i przyrządów.

Dobre i niedrogie znajdziemy w wielu internetowych sklepach, starczy w wyszukiwarce wpisać frazę szafa 19 i zobaczyć odnośniki, jakie dostaliśmy. Warto kupować produkty znanych wytwórców, możemy wtedy uniknąć problemów w czasie instalacji i montażu.