Już od dłuższego czasu związki na odległość przestały zaskakiwać i dziwić. W dobie rozwoju technologii komunikacyjnych, czas i przestrzeń ulegają swoistemu zatarciu. Dzięki temu chociaż nasza druga połówka jest daleko, to jednocześnie tak blisko. W końcu prawdziwa miłość nie zna granic, zwłaszcza w świecie XXI wieku, który obfituje w różnorodne sposoby kontaktu.

Szybkie pociągi, samoloty, czy samochody to niezaprzeczalne osiągnięcia techniki, które pozwalają na szybki kontakt. Nie trzeba już płynąć kilka dni statkiem, czy pokonywać ogromnych odległości jadąc w dyliżansie, by przytulić ukochaną osobę. Co jednak zrobić, kiedy mimo ogromnych chęci nie mamy możliwości wsiąść w pociąg czy samolot?
By nasza miłość zwyciężyła groźnie rywalki jakimi są odległość i tęsknota, warto korzystać również z dobrodziejstw technologicznych, jakie niesie ze sobą życie we współczesnym świecie. Tanie rozmowy telefoniczne w jednej sieci i ucho rozgrzane do czerwoności.

Wiecznie włączony komputer i święcący ekran komputera, do którego uśmiechamy się niczym do drugiego człowieka. Kamery internetowe, które sprawiają, że już nie wzruszamy się do urządzenia czy mebla, ale do obrazu ukochanej twarzy, która spogląda na nas z czułością. Smsy, maile, telefony, ‘czatowanie’ w internecie – to wszystko sposoby na doraźne i szybkie zaradzenie osamotnieniu i tęsknocie. Intensywność tego rodzaju kontaktów umożliwia flirtowanie a nawet uwodzenie na odległość.

Całe szczęście przeminęły czasy, kiedy na wiadomość listową od ukochanej osoby czekać trzeba było bardzo długo. Teraz w jednej chwili można usłyszeć głos naszej drugiej połówki, przeczytać przelane na ekran komputera czy telefonu myśli. To wszystko sprawia, że tęsknota staje się bardziej znośna a poczucie osamotnienia mniej dokuczliwe.

Czy można chcieć czegoś więcej od współczesnych osiągnięć w dziedzinie technologii komunikacyjnych? Nawet jeśli wydaje nam się, że niewiele w tym obszarze pozostało do zrobienia, to możemy bardzo się zdziwić. Być może za kilkadziesiąt lat za pomocą zdobyczy technologicznych będzie można nie tylko zobaczyć i usłyszeć bliską osobę, ale również ją poczuć. Czy to naprawdę możliwe? Czas pokaże, co przyniesie przyszłość.